Мотошоломи рятують життя
Мотошоломи рятують життя
Центр громадського здоров’я продовжує інформувати населення щодо відповідального ставлення до свого здоров’я та профілактику травматизму на дорогах.
В Український кризовий медіа-центр відбулася пресконференція, присвячена підвищенню рівня захисту водіїв та пасажирів мотоциклів та мопедів та необхідності запровадження в Україні Регламенту Європейської економічної комісії ООН №22 щодо безпеки мотошоломів (ECE 22), організована Центр Громадянського Представництва “Життя”.
У 2024 році на 25% зросла кількість ДТП за участю мотоциклів та мопедів порівняно з попереднім роком. Випадки травматизму серед мотоциклістів теж почастішали на 25%. Про це свідчать дані Національної поліції.
Завідувачка відділу профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Центр громадського здоров’я» Олена Запорожська під час свого виступу зауважила, що майже 30% усіх смертей унаслідок ДТП у світі, пов’язані з мотоциклами, мопедами, скутерами та іншими дво- й триколісними транспортними засобами (ТЗ), а водії мотоциклів у 26 разів частіше гинуть у ДТП, ніж водії автомобілів.
Олена Запорожська наголосила, що зменшити цей рівень смертності не лише можливо, щоб уберегти більше людських життів, а й необхідно для підтримки нашої держави, оскільки однією з найгостріших соціально-економічних проблем, що загрожують майбутньому України, є демографічна криза, основними причинами якої є війна, низька народжуваність та висока смертність населення.
Крім того, зауважила експертка ЦГЗ, зростання смертності та тяжких травм на дорогах створює додаткове фінансове навантаження на систему охорони здоровʼя та добробут громадян. За оцінкою Світового Банку, щорічні втрати в результаті ДТП в Україні становлять близько 4–5 млрд доларів США
Хоча правилами дорожнього руху визначено, що як водії, так і пасажири під час руху на мотоциклі або мопеді зобов’язані бути в застебнутому мотошоломі, відсутність чітких стандартів шоломів в Україні створює ілюзію захисту та підвищує рівень смертності серед мотоциклістів.
Ключовим рішенням щодо зниження ризику смертності та тяжких травм унаслідок ДТП серед водіїв та пасажирів дво- та триколісних ТЗ є використання мотошоломів, які відповідають Регламенту ECE 22, офіційному стандарту безпеки мотошоломів у ЄС. Використання «безпечних» шоломів може більш як ушестеро зменшити ризик смертельних травм і до 74% знизити ризик серйозних травм голови.
Відповідно до «Стратегії демографічного розвитку України на період до 2040 року» та операційного плану заходів із її реалізації на 2024-2027 роки, держава зобов’язана впроваджувати ефективні політики, спрямовані на зниження рівня смертності та травматизму, зокрема, внаслідок ДТП.
Іншими спікерами заходу були голова правління ГО «Життя» й експертка у сфері безпеки дорожнього руху Оксана Левицька, народний депутат України Володимир Крейденко, заступник начальника Відділу технічного регулювання на транспорті Міністерство розвитку громад та територій України Руслан Кириченко, членкиня дирекції MotoHelp Олександра Глотова, лікар-нейрохірург КНП “Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги” ЛШМД, БСП Костянтин Миц та заступник начальника відділу розшуку та опрацювання матеріалів ДТП управління безпеки дорожнього руху Департаменту Патрульна поліція України Дмитро Андрієнко.
Джерело: Центр громадського здоров'я МОЗ України
- Про садок
- Колектив закладу
- Наші групи
- Корисні поради
- Сторінка директора
- Сторінка психолога
- Сторінка музичного керівника
-
Батьківська сторінка
- Здоров'я матерів і немовлят
- Забруднення води нітратами
- Увага! Кліщі вийшли на полювання
- Дитяче ожиріння
- Імунопрофілактика Hib - інфекції
- Продукти які знижують холесерол
- Ні ожирінню
- Фаст - фуд чи здорова їжа
- Дитяче ожиріння не можна ігнорувати
- Профілактика поліомієліту
- Цукор без шкоди
- Канал зв'язку " Ефективна комунікація "
- Порадник для батьків Жданова С.О.
- Значення рухливої гри для розвитку дитини Капустіна Н.О.
- Як уберегтися від переохолодження та обмороження
- Профілактика туберкульозу
- Транcжири в раціоні підлітка
- Чому зелень обов'язкова для підлітка
- Права дитини
- Умови вступу
- Порядок відрахування
- Пам'ятка для батьків
- Знезараження питної води
- Користуйтеся антисептиком правильно
- Мотошоломи рятують життя
- Обери інтенсивність своєї фізичної активності
- Чому варто відмовитися від алкоголю
- Як працює імунітет
- Звіти
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти
- Накази директора
- Інклюзивне навчання в ЗДО
- Дистанційна освітня робота
- Робота медичної сестри
- Розклад занять
- Сторінка вихователя Бачек Каріни Валеріївни
- Сторінка вихователя Воронкіної Оксани Юріївни
- Сторінка вихователя Єршової Юлії Валеріївни
- Сторінка вихователя Мовчан Світлани Леонідівни
- Сторінка вихователя Соколенко Наталії Миколаївни
- Сторінка вихователя Кулак Лариси Володимирівни
- Сторінка вихователя Малихіної Олени Василівни
- Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності
- Пам'ятка
- Інформація для громадян України, які проживають на ТОТ
- Стратегія розвитку ЗДО
- Атестація педагогічних працівників
- Безбар'єрність та доступність освіти
- Свята в садочку
- Сторінка асистента вихователя Черненко Юлії Сергіївни
- Сторінка асистента вихователя Садовської Аліни Леонідівни